Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo - Policja z wizytą w Półkolonii

Wakacje trwają już w najlepsze z czego w największym stopniu korzystają najmłodsi mieszkańcy Szczecina. Działające na terenie miasta półkolonie prowadzą swoją działalność, która stanowiła atrakcyjną formę zorganizowanego dla dzieci i młodzieży letniego wypoczynku. W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” związanej z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo” szczecińscy policjanci odwiedzają te placówki dbając o podniesienie poziomu bezpieczeństwa ich uczestników.

W dniu 13 lipca 2017r funkcjonariusze KMP w Szczecinie odwiedzili półkolonie zorganizowaną przez Towarzystwo Wiedzy Powszechnej mieszczącą się przy ul. Broniewskiego w Szczecinie. W trakcie spotkania z uczestnikami półkolonii przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa w trakcie wakacji. Poruszono tematykę bezpiecznych zachowań w trakcie korzystania z letniego wypoczynku w domu i poza nim. Przy użyciu Internetu lub w kontakcie z nieznajomą osobą czy bezpańskim groźnym psem. Najmłodsi mieli też okazję dowiedzieć się jak zachowywać się na plaży i nad wodą. 
 
Do końca wakacji policjanci będą odwiedzali miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży w Szczecinie. Przy tej okazji uczestnicy półkolonii będą mieli możliwość spotkania się ze szczecińską Policją i przybliżenia sobie tematyki związanej z bezpieczeństwem nie tylko w trakcie wakacji.
 
asp. Michał Sroka