Aktualności

Kilkadziesiąt razy ukradł – już usłyszał pierwsze zarzuty

Szczecińscy kryminalni na podstawie swoich ustaleń i pracy operacyjnej zatrzymali 28 – latka, który kradł pozostawione na klatkach schodowych rowery. Mężczyzna już usłyszał 9 zarzutów kradzieży mienia, do których się przyznał. Funkcjonariusze ustalili, że 28 – latek może mieć na swoim koncie jeszcze kilkadziesiąt podobnych przestępstw. Ukradzione przez niego mienie warte jest kilkanaście złotych. Sprawa jest rozwojowa, nie wykluczone, że sprawca usłyszy kolejne zarzuty.

W okresie od marca do początku października br.  do szczecińskich komisariatów Policji zgłaszali się poszkodowani składający zawiadomienie o kradzieży  rowerów. W/g relacji właścicieli, z klatek schodowych znajdujących się w rożnych rejonach naszego miasta „ znikały” pozostawione tam jednoślady. 

Po otrzymaniu tych zgłoszeń  do sprawy zaangażowani zostali funkcjonariusze z Referatu d/w z Przestępczością p/ko mieniu Komendy Miejskiej w Szczecinie. Kryminalni na podstawie analizy zebranych materiałów i poczynionych w trakcie pracy operacyjnej ustaleń wytypowali podejrzewanego o ten czyn sprawcę. 
Okazał się nim 28 – latek przebywający na terenie Szczecina. Mężczyzna został zatrzymany. Znany jest funkcjonariuszom, wcześniej był już notowany. 
Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie 9 zarzutów kradzieży mienia. 28 – latek przyznał się do tych przestępstw i złożył  wyjaśnienia.
Funkcjonariusze analizując inne tego typu przestępstwa, dokonane w ostatnim czasie na terenie Szczecina ustalili, że sprawcą tych czynów może być zatrzymany przez nich  28 – latek. 
W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty, może być ich nawet ponad trzydzieści. 
 
Za kradzież mienia zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. 

st. asp. Irena Kornicz