Aktualności

Spotkanie w parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie - O bezpieczeństwie seniorów

W dzisiejszych czasach przestępcy wymyślają coraz to nowsze metody mające na celu dokonanie przestępstw. Również oszuści posługujący się tz. „metodą na wnuczka” modyfikują swoje sposoby działania aby wprowadzić w błąd i okraść kolejne osoby. Z tego względu akcje informacyjne oraz kampanie społeczne prowadzone w celu ograniczania tych przestępstw prowadzone są rożnymi dostępnymi środkami i sposobami na terenie całego kraju. Szczecińska Policja poza tradycyjnymi formami spotkań z seniorami w klubach seniora, radach osiedla itp. dociera również z informacją o ewoluujących ciągle zagrożeniach poprzez parafie w których gromadzą się mieszkańcy Szczecina.

W dniu 10 września br. w kościele parafialnym pw. Św. Rodziny znajdującym się przy ul. Królowej Korony w Szczecinie odbyły się kolejne profilaktyczne spotkania wiernych ze szczecińskim policjantem. Funkcjonariusz na zakończenie mszy św. apelował do wiernych zgromadzonych w kościele o rozwagę i roztropność informując przy tym o sposobach działania przestępców posługujących się ta metodą.
 
Szczecińska policja wykorzystuje różne możliwości dojścia z informacjami o sposobie działania sprawców do osób starszych oraz ich rodzin. Kluby seniora, czy rady osiedla nie pozwalają jednakże na dotarcie do wystarczającej ilości osób by skutecznie przeciwdziałać negatywnym zjawiskom. Z tego powodu w niedzielę zarówno ci starsi jak i młodsi uczestnicy liturgii w kościele na zakończenie mszy świętych wysłuchali informacji przekazanej przez funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie mogącej przyczynić się do zmniejszenia ilości tych przestępstw.
 
Uczestnicy spotkania mogli również zabrać ze sobą materiały profilaktyczne przygotowane przez szczecińska Policje w formie ulotek oraz naklejek ostrzegawczych przygotowanych dla seniorów.
 
Na terenie Szczecina w dalszym ciągu dochodzi do przestępstw, których ofiarami padają seniorzy. Oszuści bazując na zaufaniu a czasami wręcz naiwności osób starszych wyłudzają od nich rożne, często niemałe, sumy pieniędzy lub wręcz okradają ich z oszczędności całego życia. Spotkania tego typu dają więc możliwość poznania metod działania oszustów, którzy wyłudzają od osób starszych pieniądze metoda na tz. „wnuczka lub policjanta” i skutecznego im przeciwdziałania.
 
Opr. st. asp. Michał Sroka  / IK