Dozory i zakaz zbliżania dla sprawców rozboju - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Dozory i zakaz zbliżania dla sprawców rozboju

Szczecińscy policjanci zatrzymali cztery osoby: dwie kobiety w wieku 21 i 23 lat oraz dwóch 33- latków, którzy w jednym z mieszkań w centrum miasta dokonali rozboju na młodej kobiecie. Sprawcy używając gazu pieprzowego oraz siły fizycznej zabrali z domu 22- latki wartościowe przedmioty o łącznej wartości 4.500 złotych. Cała czwórka usłyszała już zarzuty. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu w centrum miasta. Pokrzywdzona wpuściła do swojego mieszkania mężczyznę, z którym się wcześniej umówiła. Z 33- latkiem przyszły jednak jeszcze inne osoby. Sprawcy użyli wobec młodej kobiety gazu pieprzowego a następnie ją szarpali i popychali. 

Z mieszkania pokrzywdzonej ukradli laptop, trzy  telefony komórkowe oraz portfel z pieniędzmi i kartami bankomatowymi oraz  pierścionek z brylantami.
Kryminalni, którzy natychmiast zajęli się tą sprawą  ustalili, kto w ostatnim czasie kontaktował się z pokrzywdzoną. Ich praca doprowadziła do zatrzymania wszystkich sprawców tego rozboju.
Zatrzymani to: dwóch 33- latków oraz dwie młode kobiety w wieku 21 i 23 lat. Są to mieszkańcy Szczecina.
Po zebraniu materiału dowodowego cała czwórka usłyszała zarzuty rozboju. 

Prokurator po zapoznaniu się ze sprawą zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

asp.szt. Anna Gembala