Przetrzymywany wbrew swojej woli - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Przetrzymywany wbrew swojej woli

Trzy miesiące spędzą w areszcie trzej sprawcy przetrzymywania 38- latka ze Szczecina, który miał doprowadzić ich do kolegi winnego pieniądze za telefony komórkowe. Mężczyźni siłą wciągnęli pokrzywdzonego do auta i używając siły oraz grożąc żądali podania takich informacji. Wszyscy sprawcy trafili już do aresztu. To przestępstwo traktowane jest jako zbrodnia i zagrożone karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Do  tego zdarzenia doszło kilka dni temu na Niebuszewie. Według relacji osoby zgłaszającej dwóch mężczyzn siłą  i uderzając w twarz wciągnęło 38- latka do samochodu. Sprawcy odjechali w stronę centrum. 
Policjanci natychmiast podjęli czynności, które miały na celu zatrzymanie sprawców tego czynu. Kryminalni ustalili do kogo należy pojazd, służący do popełnienia przestępstwa. Zdobyli także informacje, że jego właściciel pojawił się w jednym z lombardów, gdzie próbował wykupić telefon wstawiony przez inną osobę.
Mając takie ustalenia policjanci zatrzymali 41- latka a następnie jego dwóch wspólników 28 i 41 – latka.
W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili przebieg tego zdarzenia. Według relacji pokrzywdzonego sprawcy wciągnęli go siłą do auta uderzając wcześniej w twarz. Podczas jazdy wielokrotnie mu grozili, aby podał miejsce, gdzie przebywa jego kolega, który był im winien pieniądze za telefony komórkowe. 
Według mężczyzn te komórki miał odebrać od kuriera i im przekazać a nie wstawiać do lombardu, co rzekomo uczynił. Te przedmioty prawdopodobnie pochodziły z przestępstwa.  38- latek nie wiedział, gdzie przebywa kolega, którego szukają sprawcy. Mężczyźni wypuścili go z  pojazdu w okolicach Żelechowa.
Policjanci zebrany materiał dowodowy w sprawie przekazali do Prokuratury. To prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące gróźb karalnych oraz przetrzymywania zakładnika w celu wymuszenia określonego zachowania.

Sąd po zapoznaniu się z materiałami postępowania zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt.
Za te przestępstwa sprawcom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

asp.szt. Anna Gembala