Po nitce do kłębka... - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Po nitce do kłębka...

Funkcjonariusze z Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo na podstawie swoich ustaleń wytypowali a następnie zatrzymali 26- latka, któremu udowodnili trzy przestępstwa kradzieży mienia. Mężczyźnie za popełnione czyny może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci analizując materiały dotyczące kradzieży, które miały miejsce na terenie Szczecina wytypowali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie jednej z nich. Do zdarzenia doszło w  październiku 2015r. na ul. Kołłątaja. Nieustalony wówczas mężczyzna ukradł ze sklepu szklany pojemnik z zawartością leków o łącznej wartości blisko 500 zł.
Podejrzewany przyznał się do zarzucanego mu czynu. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że ten sam podejrzewany odpowiada również za inne dwie kradzieże, do których doszło na terenie miasta we wrześniu i październiku br. 

Pierwsza z nich miała miejsce na początku września w tramwaju linii 8, gdzie  zatrzymany ukradł pasażerowi portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów. Do drugiego przestępstwa doszło w pierwszej połowie października w centrum miasta. Sprawca z otwartego pojazdu zaparkowanego na ulicy ukradł pozostawiona na siedzeniu torebkę, w której znajdowały się dokumenty i karty bankomatowe. 

Zatrzymany usłyszał łącznie trzy zarzuty kradzieży mienia, do wszystkich się przyznał i złożył wyjaśnienia. 
Za popełnione przestępstwa może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  

st. asp. Irena Kornicz