„ULICZNE SYGNAŁY ZNA DUŻY I MAŁY” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

„ULICZNE SYGNAŁY ZNA DUŻY I MAŁY”

Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedziła w dniu dzisiejszym Szkołę Podstawową nr 54 im. J Korczaka, która znajduje się na ul. Generała Ludomiła Rayskiego 9.

Podczas spotkania policjantka odwiedziła grupy „zerówkowe” oraz grupy „maluszków”. U starszaków zostały omówione główne zasady i przepisy ruchu drogowego. Również zostały omówiony znaki drogowe oraz sygnalizacja świetlna. Dzieci w grupach zerówkowych posiadały bardzo dużą wiedzę na temat ruchu drogowego oraz poruszania się po ulicy. Dzieci chętnie brały udział w ćwiczeniu, które polegało na bezpiecznym przechodzeniu przez wyznaczone przejście dla pieszych. W grupach u maluszków policjantka przeczytała bajkę o Antku, którego tata jest policjantem. Ale również w tej grupie odbyły się ćwiczenia polegające na przechodzeniu przez przejście dla pieszych. 

Na koniec spotkania dzieci powiedziały wiersz o tym jak „ uliczne sygnały zna duży i mały (...)”. Pamiętajmy, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze. 

st. sierż. Natalia Misiewicz.