NIE TYLKO NA PODWÓJNYM GAZIE - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

NIE TYLKO NA PODWÓJNYM GAZIE

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Komisariatów Policji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie prowadzili wzmożone działania na drogach, ukierunkowane głównie na kontrole trzeźwości kierujących.

Głównym celem takich działań jest przede wszystkim poprawa stanu bezpieczeństwa na terenie miasta Szczecina, między innymi eliminując z ruchu drogowego kierujących będących w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu lub środków działających podobnie. Podczas badań trzeźwości policjanci rozdawali jednorazowe alkoholtesty, dzięki którym możemy samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. 

Niestety nie wszyscy użytkownicy dróg respektują obowiązujące przepisy prawa w tym zakresie. 
W weekend na ul. Energetyków doszło do zdarzenia drogowego, gdzie kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w bariery z panelami szklanymi, które oddzielały przystanek tramwajowy. Niestety kierujący ten podczas badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu „wydmuchał” około dwóch promili. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Sprawę będzie prowadzić Komisariat Dąbie. 
Również w niedzielę na ul. Gryfińskiej zatrzymano do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym, który został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ok. 1 promila. Kierującemu również zatrzymano prawo jazdy. 

Jednak to nie jedyne tak poważne przewinienia kierujących na szczecińskich ulicach. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w minioną niedzielę zatrzymali trzech kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalna prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h. Każdemu z tych kierujących zostało zatrzymane prawo jazdy, za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi. Kierujący ci będą musieli pożegnać się z prawem jazdy na okres trzech miesięcy. 

Pamiętajmy, żeby przestrzegać przepisów ruchu drogowego i dbać o bezpieczeństwo na drogach wszystkich użytkowników dróg. Alkohol pogarsza koordynację ruchów, rozprasza nasz wzrok oraz zmniejsza szybkość reakcji. Każda ilość alkoholu ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka. Kawa, tłusty posiłek lub zimny prysznic nie postawią nas na nogi i dzięki temu człowiek nie wytrzeźwieje w pół godziny. Przede wszystkim należy pamiętać, że nigdy nie jeździmy po alkoholu!!!

st. sierż. Natalia Misiewicz /KR