Aktualności

Wstąp do Policji - zajęcia informacyjne dla uczniów klasy maturalnej z pierwszego Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie

Ostatni rok edukacji w szkole średniej to dla wielu młodych ludzi nie tylko czas intensywnej nauki przed zbliżającym się egzaminem maturalnym, ale również czas podjęcia trudnej decyzji dotyczącej ich przyszłości. Wiele osób po uzyskaniu wykształcenia średniego rozważa możliwość rozpoczęcia pracy zawodowej i szuka zajęcia, które będzie zgodne z ich zainteresowaniami. Z uwagi na to, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie kierują informację dotyczącą pracy w Policji do przyszłych maturzystów. W trakcie takiego spotkania opowiadają uczniom szkół średnich o służbie w Policji i wymaganiach stawianych w trakcie procesu rekrutacji.

W dniu 4 października br. funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie spotkali się z uczniami klasy III o profilu dziennikarsko – prawniczym I L.O. w Szczecinie, którym przekazali informacje dotyczące możliwości podjęcia służby w Policji. W trakcie spotkania przeprowadzonego w formie multimedialnej rozmawiali nie tylko o procedurach doboru, ale o samej służbie w rożnych jej aspektach, proponując przyszłym absolwentom ciekawą i atrakcyjna pracę. 
 
Kolejne tego typu spotkania przewidziane są dla uczniów klas maturalnych oraz słuchaczy szkół policealnych i studentów Szkół Wyższych mieszczących się na terenie Szczecina.
 
Opr. st. asp. Michał Sroka