Wspólne ćwiczenia przeciwpożarowe - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Wspólne ćwiczenia przeciwpożarowe

W czwartek, 4 października br. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 18 mieszczącej się przy ul. Komuny Paryskiej 20 w Szczecinie odbyła się próbna ewakuacja dzieci i młodzieży w ramach ćwiczeń przeciwpożarowych. W ćwiczeniach uczestniczyli dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą.

Po zakończeniu próbnej ewakuacji, policjanci wspólnie ze Strażą Pożarną zaprezentowali sprzęt służbowy wykorzystywany w codziennej pracy. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska policyjny radiowóz, radość przyniosła im szczególnie możliwość osobistego włączenia sygnału błyskowego oraz dźwiękowego. Wychowawcy z chęcią uwieczniali swoich podopiecznych na tle policyjnego radiowozu. 

Następnie, w ramach zaplanowanego spotkania z przedszkolakami, dzielnicowi udali się z najmłodszymi do sali, gdzie w związku z omawianym tematem „Bezpieczny przedszkolak na drodze!” zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i przechodzenia przez jezdnię. Rozmawiano także o właściwym postępowaniu podczas kontaktu z osobami obcymi oraz o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na terenie Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 18. Najmłodsi utrwalili również znajomość podstawowych numerów alarmowych.


Wyk. st. sierż. Magdalena Barańska /KR