NOCNY OBCHÓD DZIELNICOWYCH PO NIEBUSZEWIE - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

NOCNY OBCHÓD DZIELNICOWYCH PO NIEBUSZEWIE

W dniu 10.10.2017r w godz. 18:00-02:00 na terenie Komisariatu Policji Szczecin-Niebuszewo odbyły się działania „NOC”.

W działaniach brało udział czternastu dzielnicowych.
 
Celem działań było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności oraz wyraźne zaznaczenie obecności Policji w wyznaczonych rejonach służbowych a w szczególności w miejscach wskazywanych jako zagrożone przez społeczeństwo. 

Podczas akcji zwracali uwagę na wykroczenia porządkowe jak i zachowanie kierowców wobec pieszych oraz konsekwentnie eliminowali z ruchu drogowego niebezpiecznych kierowców.

Dzielnicowi w trakcie działań kontrolowali miejsca zagrożone wskazane przez mieszkańców na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Współpraca Policji oraz mieszkańców w tym zakresie skutkowała podejmowanymi interwencjami w miejscach wskazywanych przez lokalną społeczność i niejednokrotnie kończyła się nakładaniem mandatów na sprawców najbardziej uciążliwych wykroczeń.

W trakcie działań policjanci podjęli 35 interwencji, ujawnili 27 wykroczeń z czego 19 zakończyło się nałożeniem mandatów karnych na kwotę 1650 zł. 

Funkcjonariusze dokonali kontroli 79 miejsc wskazanych przez mieszkańców na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”, w wyniku czego policjanci ujawnili nielegalny pobór prądu.

Właściwe rozpoznanie osobowe dzielnicowych doprowadziło do zatrzymania trzech osób poszukiwanych w tym jednej Listem Gończym.

 

Kom. Emil Ubych