Aktualności

Zatrzymany„ na gorącym uczynku” - udowodniono mu kolejne przestępstwa

Policjanci z Ogniwa Partolowo – Interwencyjnego z KP Nad Odrą zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 27 – letniego mieszkańca Szczecina. Mężczyzna na parkingu niestrzeżonym włamał się do Mercedesa Sprintera i ukradł pozostawioną w samochodzie walizkę z elektronarzędziami. Po krótkim pościgu szczecinianin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Pracujący nad sprawa policjanci udowodnili 27 – latkowi kolejne trzy przestępstwa.

Kilka dni temu, w  nocy na terenie dzielnicy Żelechowa  doszło do kradzieży z włamaniem. Sprawca włamał się do pojazdu marki mercedes Benz zaparkowanego na parkingu niestrzeżonym. Podejrzewany po otwarciu drzwi dopasowanym narzędziem wszedł do środka samochodu i ukradł pozostawioną tam walizkę, w której znajdowały się elektronarzędzia o łącznej wartości 600 zł. i oddalił się z miejsca zdarzenia. 

Po otrzymanym zgłoszeniu dyżurny Policji skierował na miejsce partole. W okolicach  parku znajdującego się blisko miejsca zdarzenia  mundurowi zauważyli osobę chowającą  się za drzewa. Na widok podjeżdżającego radiowozu ukrywający się mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Funkcjonariusze znaleźli przy nim przedmioty pochodzące z kradzieży.
27- latek trafił do policyjnego aresztu a  funkcjonariusze z KP Nad Odrą zbierali w tym czasie materiał dowodowy pozwalający na postawienie podejrzewanemu zarzutu kradzieży z włamaniem.
Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone, że 27 – latek wkrótce usłyszy kolejne zarzuty. 
Pracujący nad sprawą policjanci z KP Nad Odrą ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze trzy inne tego typu przestępstwa. 
Prokurator zadecydował, iż podejrzany zostanie objęty policyjnym dozorem. 
Za kradzież z włamaniem  kodeks karny przewiduję karę do 10 lat pozbawienia wolności. 

st. asp. Irena Kornicz