Areszt i dozór za kradzież rozbójniczą - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Areszt i dozór za kradzież rozbójniczą

Szczecińscy wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież rozbójniczą. Obaj mieszkańcy Szczecina znani są Policji. Funkcjonariusze operacyjni z Niebuszewa i policjantka z Ogniwa Partolowo – Interwencyjnego KPM w Szczecinie rozpoznali sprawców na monitoringu sklepowym, który zarejestrował przestępstwo. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani na terenie Szczecina, na podstawie wcześniejszych ustaleń i typowań operacyjnych policjantów. Starszy z podejrzewanych,  30 – letni szczecinianin wpadł w ręce funkcjonariuszy dzień po przestępstwie a  jego 26- letni wspólnik dzień po nim. 
Mężczyźni w jednym ze sklepów mieszczących się na terenie miasta ukradli alkohol i papierosy o łącznej wartości blisko 400 zł. a następnie straszy z nich, chcąc zabrać ukradziony towar  ze sklepu,  rozpylił gaz pieprzowy w kierunku pracownika, umożliwiając sobie  i wspólnikowi ucieczkę. 

Po wytypowaniu podejrzewanych o ten czyn sprawców, dzień po przestępstwie zatrzymany został 30 – latek, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnej doby jego los podzielił młodszy wspólnik.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo pracujący nad sprawą podczas zbierania materiału dowodowego  ustalili, że starszy ze sprawców ma na swoim koncie podobne przestępstwo, którego dokonał w dniu 4 grudnia 2015r. Mężczyzna działając w podobny sposób w innym szczecińskim sklepie  ukradł dwie butelki whisky o łącznej wartości 120 zł. a następnie rozpylając gaz pieprzowy w kierunku obecnego w sklepie pracownika opuścił pomieszczenie.
30 – letni szczecinianin usłyszał  dwa zarzuty kradzieży rozbójniczej a jego o 4 lata młodszy wspólnik odpowie za jedno tego typu przestępstwo. 
Starszy z mężczyzn znany jest Policji, był wcześniej notowany za podobne czyny, odbywał również  karę pozbawienia wolności.
Dlatego przed sądem będzie teraz odpowiadał w warunkach recydywy. 
Komendant Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo wystąpił do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych. 
Wobec 26 – latka zastosowano dozór Policji, zobowiązując go do stawiennictwa w komendzie dwa razy w tygodniu, natomiast 30 – latek już  trafił na trzy miesiące za kratki. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na trzy miesiące. 
Kodeks karny za kradzież rozbójniczą przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. 

st. asp. Irena Kornicz