Aktualności

Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego pod okiem szczecińskiej drogówki

W dniu 27.11.2017r. odbyły się działania "Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego". Działania te mają na celu przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych, jak również na błędy popełniane przez pieszych. W ramach działań "Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego" policjanci szczecińskiej drogówki wykorzystali miejski monitoring. Kamery obserwowały zachowanie uczestników ruchu drogowego i rejestrowały ewentualne wykroczenia. W ciągu zaledwie jednej godziny policjanci ruchu drogowego ujawnili kilkunastu kierujących, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, znajdującej się przy przejściu dla pieszych. 

Podczas rozmowy z kierującymi najbardziej przerażający był brak świadomości jakie mogą być konsekwencje popełnianych wykroczeń. Niechroniony Uczestnik Ruchu, który bierze udział w zdarzeniu drogowym z samochodem osobowym jest narażony na duże niebezpieczeństwo. Pieszy nie ma żadnych systemów bezpieczeństwa, strefy zgniotu lub pasów bezpieczeństwa, które chronią go przed niebezpieczeństwem jakie może pojawić się podczas wypadku drogowego. 

Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na drogach. Podczas poruszania się po drogach zachowajmy szczególną ostrożność, która polega na zwiększeniu uwagi oraz dostosowaniu swojego zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze. 


st. sierż. Natalia Misiewicz /KR