„Działania kontrolno- prewencyjne” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

„Działania kontrolno- prewencyjne”

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przy wsparciu policjantów Oddziałów Prewencji, w dniu 1 grudnia 2017 roku w godzinach nocnych przeprowadzili działania kontrolno- prewencyjne na terenie Szczecina.

Głównym celem działań, które prowadzono w nocy, było zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju mieszkańcom Szczecina. Policjanci skoncentrowali swoje działania na kontroli rejonów pubów i dyskotek. Obserwowali trasy dojazdowe do lokali i sprawdzali, czy kierujący pojazdami nie znajdują się pod działaniem alkoholu lub narkotyków. Sprawdzali również znajdujące się na terenie miasta miejsca, gdzie gromadzą się osoby spożywające alkohol i zakłócające spokój mieszkańcom. 

W wyniku przeprowadzonych działań, biorący w nich udział policjanci wylegitymowali 107 osób, przeprowadzili 69 interwencji. W trakcie działań policjanci ujawnili 34 sprawców wykroczeń, 22 z nich ukarali mandatami karnymi a 12 pouczyli. Policjanci zatrzymali łącznie 5 sprawców przestępstw, w tym: 3 sprawców posiadania środków odurzających i 2 sprawców gróźb karalnych. Zatrzymano także 3 osoby poszukiwane.

 

podinsp. Grzegorz Kościk