Włamywacz zatrzymany i rozliczony - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Włamywacz zatrzymany i rozliczony

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście ustalili i zatrzymali sprawcę włamań do dwóch pojazdów. Mężczyzna ukradł nawigację i radioodtwarzacz, a straty jakie spowodował na szkodę poszkodowanych szacuje się na ok. 7 tyś zł.

Policjanci po zgłoszeniu włamań, które miały miejsce na w pobliżu Trasy Zamkowej w Szczecinie pod koniec listopada i trzy dni temu rozpoczęli rozpracowanie operacyjne. Pokrzywdzeni nie znali sprawców i nikogo o to nie podejrzewali co skutkowało, że nie było materiałów pozwalających od razu ustalić sprawcę. 
Po przeprowadzeniu analizy monitoringu i wykorzystania metod operacyjno-rozpoznawczych policjanci wpadli na trop sprawcy. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Szczecina. Policjanci zatrzymali go dzień po kolejnym włamaniu. Dzięki zebranemu materiałowi procesowemu w mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty za włamania do pojazdów, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają, czy mężczyzna nie jest powiązany a innymi podobnymi  zdarzeniami.

podkom. Mirosława Rudzińska