Aktualności

Seniorze bezpiecznym bądź – spotkanie przedświąteczne w Szczecinie

Funkcjonariuszka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, wzięła udział w spotkaniach z osobami starszymi, które odbyły się przy ul. Krasińskiego 79/80 w Szczecinie.

Spotkania zostały zorganizowane przez Związek Zawodowy Pracowników PSS „Społem” w Szczecinie. Podczas spotkań przypomniano seniorom wiedzę praktyczną, która jest nieodzowna podczas codziennego funkcjonowania. Funkcjonariuszka przekazała informacje dotyczące bezpieczeństwa, wspólnie omówiono zasady ruchu drogowego jakich należy przestrzegać (dotyczy to nie tylko osób starszych), ponadto, poruszono kwestie związane z oszustwami których ofiarami stają się osoby starsze. Omówiono techniki i metody jakimi posługują się sprawcy. Przypomniano również co można zrobić, aby nie stać się ofiarą i nie stracić oszczędności  całego swojego życia.
Na zakończenie spotkania przekazano materiały informacyjne dotyczące powyższej tematyki wraz z brelokiem-alarmem, który emituje sygnał dźwiękowy. Przedmiotowy brelok wraz z elementem odblaskowym, powinien być w posiadaniu każdego seniora celem podwyższenia jego bezpieczeństwa.


Wyk. st.sierż. Monika Malińska