Aktualności

"Niebieski Mikołaj" kolejny raz u małych (ale dużych) bohaterów w Klinice na oddziale Św. Mikołaja w Szczecinie

Szczecińscy funkcjonariusze zorganizowali koleją akcję świąteczną w Klinice przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Przed oknami szpitala, punkt o godzinie 12.00, pojawiło się dwóch jeźdźców z sekcji konnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Karmel i Vir – czworonożni funkcjonariusze sprawili ogromną radość małym bohaterom (pacjentom kliniki). Ci którzy mieli możliwość, zeszli na dół aby się z nimi przywitać, pozostałe dzieci cierpliwie stały przy oknach i machały rękoma na powitanie, zapraszając jednocześnie funkcjonariuszy na oddziały.

W akcji "Niebieski Mikołaj" udział wzięli również funkcjonariusze Pododdziału Antyterrorystycznego wraz z robotem do zadań specjalnych (GRYFEM), funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej, Dzielnicowi Komisariatów Policji Szczecin – Pogodno oraz uczniowie klasy mundurowej z VII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. 

Tak liczna "niebieska" frekwencja, przyczyniła się do pięknego uśmiechu na twarzach dzieci i młodzieży z Kliniki Św. Mikołaja. 

Funkcjonariusze udostępnili swoje mundury i sprzęt służbowy, dzięki czemu każdy mały bohater miał możliwość stać się (małym) policjantem... Gryf – robot do zadań specjalnych – witał dzieci na oddziałach przekazując jednocześnie drobne upominki.

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych zaprzyjaźnionych, szczecińskich podmiotów pozapolicyjnych oraz NSZZ Policjantów. Celem podwyższenia bezpieczeństwa, przekazane zostały również breloki odblaskowe. Radość małych bohaterów – bezcenna, dokumentacja fotograficzna mówi sama za siebie...

7 grudnia wpisał się w harmonogram spotkań szczecińskich policjantów z małymi, dużymi bohaterami z Oddziału Mikołaja w Szczecinie.

http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/niebieski-mikolaj-odwiedzil-dzieci-ze-szpitala-w-szczecinie,12746822/

st.sierż. Monika Malińska/AG