Aktualności

Przedświąteczne spotkanie w parafii Opatrzności Bożej w Szczecinie – Nie daj się oszukać!

W dniu 17 grudnia br. w Kościele parafialnym pw. Opatrzności Bożej znajdującym się przy ul. Marii Dąbrowskiej w Szczecinie odbyło się spotkanie profilaktyczne wiernych zgromadzonych na niedzielnej eucharystii ze szczecińskim policjantem. Funkcjonariusz na zakończenie mszy św. apelował do osób zgromadzonych w Kościele o rozwagę i roztropność informując przy tym o sposobach działania przestępców posługujących się metodą na tz. „wnuczka”.

Akcje informacyjne oraz kampanie społeczne prowadzone są w celu ograniczania tego typu przestępstw propagowane są rożnymi dostępnymi środkami i sposobami na terenie całego kraju. Szczecińska Policja poza tradycyjnymi formami spotkań ze starszymi ludźmi w klubach seniora, radach osiedla itp. dociera również z informacją o zagrożeniach poprzez parafie, w których gromadzą się mieszkańcy Szczecina.

Spotkania tego typu dają możliwość wiernym poznania metod działania oszustów, którzy wyłudzają od osób starszych pieniądze metoda na tz. „wnuczka lub policjanta”. Na terenie Szczecina w dalszym ciągu dochodzi do tego typu oszustw, których ofiarami stają się seniorzy. Oszuści bazując na zaufaniu a czasami wręcz naiwności osób starszych wyłudzają od nich rożne, często niemałe, sumy pieniędzy lub wręcz okradają ich z oszczędności całego życia. 

Próbując przeciwdziałać negatywnym zjawiskom szczecińska Policja szuka możliwości dotarcia z informacjami o sposobie działania sprawców do osób starszych oraz ich rodzin. Kluby seniora, czy rady osiedla nie pozwalają jednakże na dotarcie do wystarczającej ilości osób, aby skutecznie przeciwdziałać negatywnym zjawiskom.

Z tego powodu w niedzielę uczestnicy liturgii w kościele na Majowym po zakończeniu mszy świętych wysłuchali informacji przekazanej przez funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie mogącej przyczynić się do zmniejszenia ilości tych przestępstw.

Z uwagi na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia funkcjonariusz KMP w Szczecinie złożył w imieniu całej jednostki zebranym w kościele mieszkańcom życzenia zdrowych, bezpiecznych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Opr. st. asp. Michał Sroka