BEZPIECZNE FERIE U PRZEDSZKOLAKÓW - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

BEZPIECZNE FERIE U PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 08.01.18 r. policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego w Szczecinie w ramach działań profilaktycznych „bezpieczne ferie” odwiedziła Przedszkole Publiczne nr 11, które znajduje się przy ul. Osiedle Kasztanowe 54 w Szczecinie.

Na spotkaniu głównym tematem było przede wszystkim bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W czasie odwiedzin przedszkolaków zostały omówione podstawowe przepisy i zasady ruchu drogowego, gdzie głównie skupiono się na tematyce dotyczącej pieszych uczestników ruchu drogowego. Mimo tak małego wieku dzieci doskonale znały znaki i sygnały drogowe. Na zajęciach przeprowadzono również ćwiczenia praktyczne, do których została wykorzystana mata ukazująca fragment drogi z przejściem dla pieszych. Dzieci bardzo chętnie brały udział w ćwiczeniu, które polegała na prawidłowym przechodzeniu przez przejście dla pieszych.
Podczas spotkania omówiono również jak należy zachowywać się podczas ferii zimowych. Przypomniano przedszkolakom o unikaniu kontaktu z obcymi osobami. Przeprowadzono również scenki, które przedstawiały co należy wiedzieć, robić i mówić w razie zgubienia lub oddalenia się od swoich rodziców. Na koniec przypomniano podstawowy numer alarmowy 112 oraz 997.


st.sierż. Natalia Misiewicz