Aktualności

Też będę policjantem – wizyta przedszkolaków przy ul. Kaszubskiej 35 w Szczecinie

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie, na pisemną prośbę Dyrekcji Przedszkola Publicznego nr 48 w Szczecinie przeprowadzili spotkanie z grupą „starszaków”. Spotkanie odbyło się na terenie Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji zorganizowali spotkanie dla przedszkolaków, w takcie którego przypomniano ogólne zasady bezpieczeństwa i przybliżono w jaki sposób wygląda codzienna służba funkcjonariuszy z różnych wydziałów i sekcji. Starszaki zostały oprowadzone po terenie budynku Komendy, „odwiedziły” także gabinet jednego z „szefów” szczecińskich funkcjonariuszy. Przedszkolaki poznały także Panów informatyków, bez których służba wielu funkcjonariuszy byłaby znacznie utrudniona a niekiedy nawet całkowicie uniemożliwiona. Następnie dzieci zeszły na dół i po założeniu kamizelek odblaskowych, udały się na plac, będący jednocześnie parkingiem dla policyjnych radiowozów. Na miejscu Asystent Kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, przybliżył „starszakom” w jaki sposób wygląda służba „pod 997”, wytłumaczył również, czym różni się radiowóz od naszych pojazdów prywatnych. Na zakończenie spotkania z Panem Asystentem, każdy mógł poczuć się jak prawdziwy policjant, wsiadając za kierownicę uprzywilejowanego radiowozu. 

Jednak to jeszcze nie wszystko. Na przedszkolaków czekała jeszcze jedna niespodzianka. O swojej służbie opowiedzieli im również funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Szczecinie. „Robot do zadań specjalnych”, „chwytak”, „kombinezon ochronny” a także Kobra – czworonożna funkcjonariusza, pełniąca na co dzień służbę wraz ze swoim przewodnikiem to kolejne atrakcje, które zostały zapewnione najmłodszym. Policjanci szczegółowo i obrazowo przekazali informacje dotyczące specyfiki wykonywanej przez nich służby. Dzieci miały możliwość stać się operatorami „robota do zadań specjalnych” oraz pobawić się z czworonożną Kobrą. Na zewnątrz czekał na starszaków nieoznakowany radiowóz, który również mogli „zwiedzić”. Wizyta w KMP w Szczecinie, na długo zostanie w pamięci przedszkolaków z „Leśnej Gromady”.

 


st.sierż. Monika Malińska