Aktualności

Czworonożny funkcjonariusz jedną łapą na emeryturze – pożegnanie Brutusa

W dniu 09 lutego odbyło się uroczyste pożegnanie czworonożnego funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, który z dniem 10 lutego przechodzi w stan spoczynku.

Brutus – wierny patrolowiec asp. Grzegorza Matolicza z Referatu Przewodników Psów Służbowych, po 10 latach czynnej służby w Policji odchodzi na zasłużoną emeryturę. Czworonóg ma na swoim koncie wiele sukcesów. 
Pomógł w zatrzymaniu niejednego sprawcy przestępstwa,  odnajdował osoby zaginione, ale w szczególności  był  godnym zaufania patrolowcem podczas codziennej służby. Niejednokrotnie rozczulał serca najmłodszych oraz ich opiekunów podczas spotkań w placówkach oświatowych, w trakcie festynów itp.

Uroczyste pożegnanie Brutusa odbyło się na ul. Wernyhory w Szczecinie. Udział w pożegnaniu wzięli przewodnicy wraz ze swoimi psami służbowymi oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 48 przy ul. Czorsztyńskiej w Szczecinie. 
Brutus otrzymał  wiele upominków, które obrazują pozytywne oddziaływanie czworonogów. Pamiątkowy ryngraf, maskotki, a także papierowe medale i odznaki, pozostaną w pamiątkowych zbiorach asp. Grzegorza Matolicza, który nie zamierza rozstać się  z czworonogiem. Zabiera go do domu.
Podczas uroczystości pojawił się również następca Brutusa – Aslan, 14-sto miesięczny owczarek niemiecki czarnego umaszczenia, który na chwilę obecną jest szkolony indywidualne. 
Oficjalnie do służby jako czworonożny funkcjonariusz, przystąpi w lipcu. Czeka go jeszcze dużo pracy i egzaminów do zaliczenia. 
Powodzenia! A Brutusowi życzymy kolejnych 10 lat życia na emeryturze!

st.sierż. Monika Malińska