Aktualności

Bezpieczne Osiedle – działania policjantów z KP Nad Odrą

Na terenie podległym KP Szczecin-Nad Odrą policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczne Osiedle-Bezpieczne”, które mają poprawić poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców a przede wszystkim zacieśnić współpracę z lokalną społecznością.

Dzielnicowi w ramach współdziałania z funkcjonariuszami z ruchu drogowego kontrolowali prewencyjne osiedla, obiekty handlowe, targowiska, ciągi komunikacyjne oraz skrzyżowania Książąt Pomorskich, Bukowo, Drzetowo, Żelechowo, Golęcin, Gocław, Warszewo. Sprawdzali także miejsca zagrożone wykroczeniami porządkowymi, wybrykami chuligańskimi w tym miejsca wskazane przez społeczeństwo na mapie KMZB. 
Z uwagi na porę roku i niską temperaturę powietrza mundurowi zwrócili także uwagę na działania pomocowe wobec osób bezdomnych.
Policjanci przeprowadzili - 50 interwencji, wylegitymowali - 86 osób, oraz dokonano kontroli 31 pojazdów a 31 kierujących przebadali na stan trzeźwości. Dodatkowo ujawnili -16 sprawców wykroczeń porządkowych i naruszających przepisy prawa o ruchu drogowym. 
W trakcie działań policjanci ze szczecińskiej drogówki w rejonie Osiedla Książąt Pomorskich zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy marki Mercedes z zamontowanym w tylnej części pojazdu dźwigiem. 
Jak ustalili mundurowi w trakcie jazdy, w tym pojeździe w wyniku niezabezpieczonego prawidłowo przez kierującego ramienia doszło do rozłożenia się dźwigu, który uderzył z całą w naziemny wiadukt dla pieszych co spowodowało zerwanie z dźwigu "łyżki do załadunku", która spadła na pas jezdni bezpośrednio pod jadące pojazdy. 
Policjanci całą sytuację słyszeli z odległości kilkudziesięciu metrów. Natychmiast zabezpieczyli jezdnię i nie dopuścili do sytuacji stwarzającej zagrożenie dla innych pojazdów.
Ponadto w wyniku pełnionej służby obchodowej dzielnicowi zrealizowali czynności w ramach zapobiegania przemocy w rodzinie zgodnie z procedurami Niebieskiej Karty. 

asp.szt. Sylwester Flak/ asp.szt. Anna Gembala