Ostatki - działania szczecińskiej Policji - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Ostatki - działania szczecińskiej Policji

Ostatni weekend karnawału tzw. „Ostatki”, to dla wielu osób czas na huczne zabawy w gronie przyjaciół. Dla wielu policjantów jest to jednak czas wytężonej pracy. W czasie gdy puby i dyskoteki wypełniają się spragnionymi rozrywki mieszkańcami miasta, funkcjonariusze policji podejmują służbę mająca na celu zapewnienie im bezpieczeństwa.

Uczestnicy nocnych zabaw często, ze względu na swój stan trzeźwości, narażeni są na różne niebezpieczeństwa. Zdarza się również, że pod wpływem alkoholu oni sami mogą dopuszczać się różnego rodzaju przestępstw i wykroczeń. 

Policjanci z KMP w Szczecinie w ostatni weekend karnawału przeprowadzili zatem działania prewencyjno – kontrolne w rejonie lokali rozrywkowych znajdujących się w centrum Szczecina. Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i przeciwdziałanie powstawaniu przestępstw i wykroczeń- to główne założenia tych działań.

Mundurowi objęli swoim nadzorem także uczestników ruchu drogowego. Zarówno tych zmotoryzowanych jak i pieszych.

Do służby przystąpili policjanci wspólnie z Funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej i Straży Ochrony Kolei. Tej nocy o bezpieczeństwo mieszkańców miasta dbały patrole mundurowe i typu wywiadowczego. 

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali sprawców bójki, uszkodzenia mienia oraz osobę posiadającą narkotyki. 

Funkcjonariusze ujawnili również wykroczenia przeciwko porządkowi publicznemu jak i w ruchu drogowym, które w większości przypadków zostały zakończone w drodze postępowania mandatowego. Nie obyło się przy tej okazji bez holowania pojazdu, którego kierujący utracił uprawnienia do kierowania. Wśród osób które ukarano mandatem, nie zabrakło także amatorów spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem.

Działania te mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta i z uwagi na to szczecińscy policjanci planują przeprowadzenie kolejnych tego typu działań.

 st. asp. Michał Sroka/AG