Wspólnie dla bezpieczeństwa - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Wspólnie dla bezpieczeństwa

Wraz z zakończeniem ferii zimowych, ponownie zwiększyło się natężenie ruchu zwłaszcza w rejonach placówek szkolno–oświatowych.

Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, szczególnie tych niechronionych  to najważniejszy priorytet, nie tylko dla policjantów. W związku z tym funkcjonariusze szczecińskiej drogówki wspólnie z żołnierzami Wielonarodowego  Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie przeprowadzili działania skierowane do mieszkańców naszego miasta.

Już od wczesnych poniedziałkowych godzin porannych funkcjonariusze pojawili się w rejonie ul. Witkiewicza i Derdowskiego, a następnie ul. Santockiej. Każdy z pieszych uczestników ruchu otrzymał element zwiększający bezpieczeństwo na drodze. Chociaż mieszkańcy zaskoczeni byli „akcją”, wzbudziła ona wśród nich wielki entuzjazm i spotkała się z niezwykle miłym przyjęciem.

Działania miały na celu nie tylko przypomnienie jak szczególnym uczestnikiem ruchu jest pieszy. W szczególności chodziło o podkreślenie tego, że tak naprawdę każdy z nas jest współodpowiedzialny za bezpieczeństwo w naszym mieście.

Kolejne wspólne działania będą realizowane już w lutym.

st. asp. Kucharska Marta