Aktualności

Okazja czyni złodzieja – uważajmy w środkach masowej komunikacji!

O tym, że okazja czyni złodzieja przekonał się ostatnio mieszkaniec Szczecina podróżujący komunikacją miejską. Chwila nieuwagi i pozostawiona bez nadzoru torba a w niej portfel stały się łupem złodzieja.

Warto zatem pamiętać, aby podróżując środkami masowej komunikacji szczególną uwagę zwracać na posiadany bagaż i nie pozostawiając go bez należytego nadzoru. 
Obnoszenie się z wartościowymi przedmiotami, zarzucone na ramię otwarte torebki, to w sytuacji ścisku i ogólnego zamieszania wymarzona okazja i sposobność dla amatorów cudzej własności, aby pozbawić nas naszego mienia.
Pamiętajmy również, że taki pozostawiony w miejscu publicznym bez nadzoru bagaż, może stać się powodem niepotrzebnych czynności ze strony służb. W przypadku uzyskania takiej informacji służby zobligowane są bowiem do skrupulatnego sprawdzenia, czy nie stanowi on zagrożenia dla otoczenia, co może się wiązać nawet z konsekwencjami finansowymi dla roztargnionego właściciela na przykład gdy do takiej sytuacji dojdzie na lotnisku.

opr. asp.sztab. Agnieszka Waszczyk