Dla piratów nie ma kwiatów!!!! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Dla piratów nie ma kwiatów!!!!

Szczecińska drogówka wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego oraz Strażą Miejską i Urzędem Miasta w Szczecinie zorganizowała działania skierowane do pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Działania pod nazwą „Dla piratów nie ma kwiatów” odbyły się w dniu 08 marca 2018r., na ul. Mickiewicza przy Ryneczku Pogodno, na ul. 26- go Kwietnia oraz w Wielgowie. Dla każdego pieszego oraz zmotoryzowanego uczestnika ruchu drogowego płci piękniej, który zachował się na przejściu dla pieszych w sposób zgodny z przepisami ruchu drogowego – czyli rozejrzał się przed przejściem na drugą stronę jezdni, lub kierując samochodem udzielił pierwszeństwa pieszemu, otrzymał kwiatek. Jeżeli za kierownicą samochodu lub na przejściu dla pieszych znalazł się mężczyzna otrzymał również niespodziankę – zapachy samochodowe z wizerunkiem znaku „ D-6” lub opaskę odblaskową. Oczywiście dla „piratów” drogowych były przewidziane inne „niespodzianki”.
To już druga edycja tych działań. Podobnie, jak w zeszłym roku mieszkańcy Szczecina reagowali niezwykle pozytywnie. Funkcjonariusze rozdali blisko 300 tulipanów, ponad 300 odblasków i kilkadziesiąt zapachów samochodowych.
Celem działań tak naprawdę jest nie tylko promowanie prawidłowych zachowań w relacji pieszy – kierujący, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, że tylko wzajemny szacunek i wyrozumiałość wszystkich uczestników ruchu drogowego zapewni bezpieczeństwo. 

st. asp. Kucharska Marta
mł.asp. Rykaczewska Karolina