Aktualności

Elementarne zasady bezpieczeństwa dla najmłodszych w przedszkolu przy ul. Różowej 24 w Szczecinie.

Funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji KMP oraz Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, spotkały się z maluchami w przedszkolu publicznym nr 8 „Muzyczna Ósemka” w Szczecinie.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Nauczycieli Przedszkola w związku z cyklem prowadzonych zajęć tematycznych pn. „Tydzień bezpieczeństwa”. 
Podczas spotkań z policjantkami, przedszkolaki przypomniały i utrwaliły sobie elementarne zasady bezpieczeństwa jakich należy przestrzegać na co dzień. Omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze oraz kontaktem z osobą obcą. Szczególną uwagę zwrócono na posłuszeństwo wobec osób, pod których opieką podopieczni się znajdują – brak posłuszeństwa = brak bezpieczeństwa. 
W trakcie spotkania zainscenizowano scenki obrazujące bezpieczne zachowania, wyświetlono również multimedialny materiał profilaktyczny, dzięki któremu utrwalono zasady z jakimi zapoznali się podopieczni. Przypomniano również numery pod które należy zadzwonić jeśli przydarzy się coś złego i jakie informacje należy przekazać operatorowi. 

Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał tekturową imitację telefonu z numerami alarmowymi oraz kolorowanki z wizerunkiem policjanta. 

 

st.sierż. Monika Malińska