Kierujący pod okiem szczecińskiej drogówki - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Kierujący pod okiem szczecińskiej drogówki

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Szczecin przeprowadzili akcję w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było wyeliminowanie niewłaściwych zachowań kierujących, do których należy m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości.

Wczoraj na drogach Szczecina mogliśmy zauważyć więcej patroli Policji, w związku z prowadzonymi działaniami. Niestety już pierwsze godziny pokazały, że kierowcy w Szczecinie nie stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Policjanci ujawnili 52 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W tym gronie było 3 kierujących, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości „50+” w terenie zabudowanym. Rekordzistą okazała się mieszkanka Szczecina, która na ul. Eskadrowej przekroczyła prędkość o 60 km/h.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość nie tylko może skończyć się mandatem i zatrzymaniem uprawnień. Hamowanie na śliskiej nawierzchni przy dużej prędkości, znacznie wydłuża drogę hamowania, a te kilka cennych sekund i metrów, które może nam zabraknąć, decyduje o tym, czy dojdzie do tragedii, czy też zdołamy jej uniknąć.

W tym czasie policjanci prowadzili również działania profilaktyczne, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych, gdzie szczególnie istotne jest dostosowanie prędkości do warunków ruchu. Mundurowi zastosowali 46 represji wobec pieszych za popełnione wykroczenia.

 

ZKS KMP