Aktualności

Z narkotykami i pod ich wpływem oraz kradzionym sprzętem – zatrzymany przez szczecińską Policję

25 – letni kierowca audi został zatrzymany do kontroli drogowej w związku z brakiem świateł. Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków, posiadał je przy sobie oraz przewoził kradziony sprzęt. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

To miała być zwykła kontrola drogowa. Policjant ze szczecińskiej drogówki wraz z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej zatrzymali pojazd, który jechał bez świateł. Podczas kontroli mundurowi sprawdzili również trzeźwość kierującego, która była bez zarzutów. Nietypowe zachowanie 25 – latka wzbudziło jednak podejrzenie policjanta, który wykonał mężczyźnie badanie narkotesterem. Przypuszczenia funkcjonariusza potwierdziły się – kierujący znajdował się pod wpływem zabronionych substancji.

Podczas dalszej kontroli funkcjonariusze ujawnili przy kierującym prawie 7 gramów narkotyków oraz kradziony sprzęt elektroniczny. Mundurowi zabezpieczyli zabronione substancje oraz m.in. dwa laptopy, telefon komórkowy, firmowe słuchawki i głośnik.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który noc spędził w policyjnym areszcie. W tym czasie policjanci z komisariatu Policji Szczecin Dąbie zbierali materiał dowodowy w sprawie.

25 – latek usłyszał kilka zarzutów, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

 

 

ZKS KMP