Działania Kaskadowy pomiar prędkości - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Działania Kaskadowy pomiar prędkości

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych. Dlatego powstały działania pod nazwą „kaskadowy pomiar prędkości”, które polegają na pomiarze prędkości w tym samym czasie, na tej samej trasie, ale w różnych odległościach od siebie. Działania prowadzone są przede wszystkim na głównych drogach wjazdowych i wyjazdowych z miasta.

Podczas akcji kierujący, którzy mijają patrol policji myśli „tym razem mi się udało”. Z reguły są przekonani, że więcej na swojej drodze nie spotkają już drogówki. Właśnie wtedy najczęściej kierujący dociskają pedał gazu, przekraczając dozwoloną prędkość. Tego typu zachowanie i myślenie jest nieodpowiedzialne oraz niedopuszczalne na drodze. Dlatego każdy kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość zostanie odpowiednio rozliczony za popełnione wykroczenie.

W czasie prowadzonych działań policjanci szczecińskiej drogówki będą korzystać z ręcznych mierników prędkości oraz wideorejestratorów w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach.

Udział w działaniach weźmie również grupa SPEED, której zadaniem jest m.in. eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, w szczególności nie dostosowali się do ograniczeń prędkości.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

 

  • POLICJANT MIERZY PRĘDKOŚĆ NA DRODZE
  • POLICJANT MIERZY PRĘDKOŚĆ NA DRODZE
  • POLICJANT MIERZY PRĘDKOŚĆ NA DRODZE