Aktualności

Początek wakacji ze szczecińską drogówką przy kąpielisku „Arkonka”

W minioną sobotę przy kąpielisku „Arkonka” można było spotkać patrol szczecińskiej drogówki, który przeprowadził akcję profilaktyczną pn. „ Bezpieczne wakacje 2020”.

Tegoroczne wakacje będą inne niż wakacje w poprzednich latach ze względu na epidemię koronawirusa. W punktach rozrywki, turystyki, restauracjach jak i kąpieliskach zostały wprowadzone obostrzenia z polecaniami sanepidu, dotyczące przede wszystkim bezpiecznego funkcjonowania w/w obiektów.

Ze względu na panujące zagrożenie pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jeżeli mamy możliwość płaćmy kartą płatniczą, ponieważ to ogranicza nasz kontakt z drugą osobą. Pamiętajmy również o dezynfekcji rąk przed wejściem m.in. na kąpielisko, do restauracji czy też sklepu. Zachowajmy od siebie zalecaną odległość minimum 2 metrów, a przede wszystkim w miejscach publicznych pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa. Te wszystkie obostrzenia są po to, aby nas chronić przed zarażeniem się koronawirusem.

Rok szkolny 2019/20 był dla wszystkich w ostatnim czasie trudnym okresem. Ale nadeszła chwila wakacji - jest to czas odpoczynku przede wszystkim dla uczniów. Z powodu wprowadzonych obostrzeń szczecińscy policjanci nie zwalniają tempa i nadal dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta. Mundurowi starają się dotrzeć tak samo do najmłodszych jak i najstarszych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też przed wejściem na kąpielisko „Arkonka” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wręczali elementy odblaskowe przede wszystkim kierującym jednośladami. Dla najmłodszych uczestników ruchu policjanci wręczyli kolorowe worki odblaskowe.

Elementy odblaskowe są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim jesteśmy widoczni na drodze. Czasami niewielki odblask może utorować nam życie.

 

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP