XXXIX Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 05.05.2016

Dwie szkoły ze Szczecina będą reprezentowały nasze miasto w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W dniach 27 – 28 kwietnia 2016 r. w Szczecinie odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej miał charakter dwuetapowy. W pierwszym dniu na terenie Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Klonowica odbyła się cześć teoretyczna, w której uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz musieli sobie poradzić podczas zadania praktycznego z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej ofierze wypadku rowerowego. Drugi etap turnieju czyli jazda sprawnościowa po torze przeszkód oraz po miasteczku ruchu odbył się na terenie szkoły podstawowej   nr 37 przy ulicy Rydla 6. Najwięcej punktów karnych uczniowie otrzymali na torze przeszkód, gdzie do pokonania był m.in. slalom i jazda rowerem po równoważni.

Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 68 i Gimnazjum nr 12. Obie szkoły jako zwycięzcy eliminacji miejskich Turnieju wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się  w Koszalinie.
Indywidualnie zwyciężył Aleksander Mazur ze Szkoły Podstawowej nr 23 i Kacper Zawieja z Gimnazjum nr 12.

Uczniowie którzy w klasyfikacji indywidualnej zajęli miejsca od I do IV otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, PZMot, Urząd Miasta Szczecin, Energopol, Unity Line, ZDiTM.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe, otrzymały drużyny, które zajęły miejsca od I do IV. Dla drużyn, które znalazły się poza podium również były przygotowane upominki.

Dla uczestników Turnieju przygotowane były również symulatory jazdy motocyklem oraz samochodem, a także możliwość podszkolenia się w zakresie pierwszej pomocy pod fachowym okiem ratowników z Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.