Niedziela pełna wrażeń - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Niedziela pełna wrażeń

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz Komisariatu Policji Szczecin Pogodno, wzięli udział w imprezie plenerowej pn. „Wyścigi Rowerkowe”, które miały miejsce na Jasnych Błoniach oraz w Targach Rozrywki na Azoty Arenach w Szczecinie. Przedmiotowe imprezy odbyły się w zeszłą niedzielę.

Wyścigi Rowerowe zostały zorganizowane przez redakcję Głosu Szczecińskiego oraz Naszego Miasta. Udział w nich wzięły dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Po zakończonym wyścigu, na najmłodszych rowerzystów czekały liczne atrakcje, w tym pokaz sprzętu służbowego przez Policję i Ratowników medycznych. Straż Miejska sprawdzała umiejętności małych rowerzystów na specjalnie ułożonym miasteczku, a funkcjonariuszka WRD z KMP w Szczecinie przekazała najmłodszym wiedzę teoretyczną dotyczącą zasad ruchu drogowego. Maluchy mogły także w praktyce pokazać jak należy przechodzić przez jezdnię. 

Targi Rozrywki zostały zorganizowane po raz pierwszy na terenie naszego miasta. Zrzeszyły w jednym miejscu wielu wystawców, tym samym cieszyły się dużą ilością zainteresowanych. Na zewnątrz, przed halą, zorganizowano mini-festyn, podczas którego można było skorzystać m.in. ze ścianki wspinaczkowej. Organizator zaprosił do współpracy również różne formacje mundurowe. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we współpracy z Komisariatem Policji Szczecin Pogodno, włączyli się do zabawy, poprzez pokaz sprzętu służbowego oraz aktywną naukę bezpieczeństwa dla najmłodszych poprzez grę wielkoformatową „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”. Za każdą dobrą odpowiedź , można było otrzymać drobny upominek. Na obu imprezach, dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne motocykle. Na zakończenie na miejsce przyjechał przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem „ Brutusem”. Funkcjonariusz przekazywał wiedzę na temat zachowania się podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem, przekazywane były także materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące „Bezpiecznych Wakacji”.


WP KMP Szczecin
sierż. Monika Malińska