Włamanie trwa 10 sekund ! - Akcje profilaktyczne - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Akcje profilaktyczne

Włamanie trwa 10 sekund !

Stare dobre czasy, „co moje to nie Twoje” niestety dawno już minęły. Każdego dnia odnotowywane są włamania do pojazdów na teranie całej Polski. Wielokrotnie związane jest to z pozostawionym na wierzchu przedmiotem t.j. nawigacja, telefon, radioodtwarzacz, laptop, aparat fotograficzny, czy też torebka. Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji jakie może przynieść chwila naszego roztargnienia czy najzwyczajniej w świecie opieszałości. Skutki niestety mogą być dość kosztowne i kłopotliwe chociażby z uwagi na brak szyby – bez niej, zwłaszcza w porze zimowej, kierowca za daleko nie zajedzie.

W związku z powyższym Komenda Miejska Policji prowadzi akcję profilaktyczną pod nazwą „WŁAMANIE TRWA 10 SEKUND”, która ma na celu przypomnienie podstawowych zasad mogących skutecznie ustrzec kierowcę przed kłopotliwą i mało komfortową sytuacją.

!!!   Kierowco, okazja czyni złodzieja  !!!

  • nie zostawiaj nic w pojeździe -  zwłaszcza parkując w miejscu gdzie ruch pieszych ma niewielkie natężenie,
  • jeśli wychodzisz nawet na chwilę z pojazdu, nie pozostawiaj nic wewnątrz w widocznym miejscu tj. torby, laptopa, aparatu oraz innych cennych przedmiotów,
  •  jeśli musisz zostawić coś w pojeździe – schowaj to do bagażnika,
  • gdy zauważysz że ktoś obserwuje Twoje auto, lepiej zabierz wszystkie przedmioty ze sobą,
  • nie pozostawiaj na noc w samochodzie panela radioodtwarzacza,
  • nie pozostawiaj na przedniej szybie uchwytu do nawigacji, dajesz do zrozumienia że nawigacja może być w schowku, 
  • zawsze zamykaj drzwi na klucz i uruchamiaj alarm


!!!  Pamiętaj, podczas włamania do pojazdu często pozostaje wybita szyba lub zostaje uszkodzony zamek w drzwiach. Wówczas kłopot jest znacznie większy, nie wspominając o kosztach naprawy, które niejednokrotnie przekraczają  wartość skradzionych przedmiotów.

!!!  Jeśli w zaparkowanym obok Ciebie pojeździe, kierowca pozostawił przedmioty wartościowe, zwróć uwagę czy „nikt się nim nie interesuje”, pamiętaj że jutro, to Twój pojazd może być w zainteresowaniu włamywacza.