Dozór za pobicie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Dozór za pobicie

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o pobicie dwóch poszkodowanych. Sprawca kopiąc swoje ofiary po całym ciele naraził ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 30 – latek usłyszał zarzut zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności a Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.

Do zdarzenia doszło na początku miesiąca w Szczecinie. Przed jednym z lokali mieszczących się w centrum miasta doszło do pobicia dwóch mężczyzn. Podejrzewany szarpiąc i kopiąc po całym ciele dwóch poszkodowanych, którzy wskutek zdarzenia odnieśli obrzeżania ciała i zostały przewiezieni do szpitala. 
Kryminalni z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście pracujący nad tą sprawą ustalili a następnie zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. 
Okazał się nim 30 – leni szczecinianin. Podejrzewany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. 
Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego komendant jednostki wystąpił z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec w/w. 
Prokurator przychylił się do wniosku i zastosował wobec 30 – latka dozór Policji, zobowiązując podejrzanego do stawiennictwa raz w tygodniu w komendzie oraz zastosował poręczenie majątkowe. 
Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Irena Kornicz