Policjant po służbie odnalazł zaginioną - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Policjant po służbie odnalazł zaginioną

Funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie będąc po służbie zauważył kobietę, która późnym wieczorem błądziła po ulicach miasta. Kiedy zaproponował pomoc okazało się, że kobieta jest osobą zaginioną. Rodzina 58- latki zgłosiła na jednym ze szczecińskich komisariatów, że kobieta wyszła z mieszkania i nie nawiązała z nimi kontaktu. Okazało się, że zaginiona znała swoje dane i adres zamieszkania ale nie była w stanie samodzielnie dotrzeć do domu bo nie pamiętała drogi.

Wczoraj około godz. 23:15 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące odnalezienia zagonionej 58 – letniej mieszkanki naszego miasta. Kobieta wyszła z domu i jak się później okazało nie potrafiła samodzielnie do niego wrócić. 
Najbliżsi 58 – latki zgłosili jej zaginięcie na jednym ze szczecińskich komisariatów, ponieważ nie mieli kontaktu z nią i nie znali jej miejsca pobytu. 
Będący po służbie funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji zauważył błądzącą w okolicach ul. Potulickiej kobietę. Z uwagi na fakt, że było już po godz. 23:00 mundurowy zainteresował się czy nie potrzebuje ona jakieś pomocy. Wówczas okazało się, że kobieta figuruje w policyjnym systemie jako osoba zaginiona. 
58 – latka znała swoje dane i adres zamieszkania ale nie była w stanie samodzielnie dotrzeć do domu, ponieważ nie pamiętała drogi.
Policjanci skontaktowali się z dyżurnym jednostki, w której zgłoszono zaginięcie szczecinianki. Na miejsce interwencji przyjechał jeden z członków rodziny 58 – latki i kobieta została przekazana pod opiekę najbliższych.
st. asp. Irena Kornicz