Aktualności

Przekroczyli prędkość – kolejne zatrzymane prawa jazdy

Wczoraj, w późnych godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego, kolejnym kierującym zatrzymano prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Mimo, iż przepisy zaostrzające sankcje w stosunku do amatorów szybkiej jazdy obowiązują już od kilku miesięcy, nadal wielu kierujących bagatelizuje obowiązujące ograniczenia prędkości, narażając się na utratę prawa jazdy.

Około godziny 18:00 policjanci ze szczecińskiej drogówki na ul. Wojska Polskiego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Mercedes. Kierujący poruszając się w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. 
38-letniemu mężczyźnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa o ruchu drogowym, zatrzymano za pokwitowaniem prawo jazdy kat. B, kierujący został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, a na jego konto dopisano 10 pkt karnych.
Kolejny kierujący został zatrzymany do kontroli na ul. Gdańskiej, gdzie samochodem osobowym marki Ford Focus poruszał się z prędkością 130 km/h. Ponadto kierujący nie okazał polisy ubezpieczenia OC pojazdu. Również w tym przypadku mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy kat. B, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 

sierż. szt. Karolina Rykaczewska