Rodzinny festyn rowerowy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Rodzinny festyn rowerowy

W sobotę na terenie SP nr 37 przy ul. Rydla 6 odbył się rowerowy festyn rodzinny przygotowany przez funkcjonariuszy szczecińskiej drogówki w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" organizowanej pod patronatem Ministra Sprawa Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Od 22 kwietnia 2017r. trwa policyjna ogólnopolska kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo" zorganizowana pod patronatem Ministra Sprawa Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka. Celem tej akcji jest promowanie problematyki bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym rowerzystów.
 
Przypominamy, że zapewnienie bezpieczeństwa zachodniopomorskim rowerzystom oraz promowanie rowerów, jako ekologicznych środków transportu to również główny cel prowadzonej w naszym województwie kampanii "Ekologicznie na dwóch kółkach - Bezpieczne Wakacje 2017". Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest zachodniopomorska drogówka i Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Kampania promuje zagadnienia związane z bezpieczeństwem a połączone one są z edukacją ekologiczną uczestników ruchu drogowego.
 
W ramach obu kampanii funkcjonariusze zachodniopomorskiego garnizonu biorą udział w spotkaniach profilaktycznych, piknikach i rajdach rowerowych, podczas których omawiane są kwestie związane z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów.
 
Jednym z takich spotkań podczas, którego mundurowi promowali bezpieczeństwo rowerzystów był sobotni rowerowy festyn rodzinny na Prawobrzeżu organizowany przez Wydział Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie.
 
Policjanci przeprowadzali konkursy na terenie miasteczka ruchu drogowego. Rowerowy konkurs sprawnościowy na torze przeszkód, konkursy wiedzy z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym. Znakowane były rowery oraz prezentowany policyjny sprzęt w tym symulator jazdy jednośladem.
 
Wszystkim uczestnikom akcji przekazywano ulotki z profilaktycznymi informacjami dla, a także elementy odblaskowe, które mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 
 
 
 
 
st. asp. Kucharska Marta /MR