Ukradł pieniądze i wydał je na przyjemności - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Ukradł pieniądze i wydał je na przyjemności

Praca kryminalnych z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo doprowadziła do ustalenia i zatrzymania podejrzewanego o kradzież mienia.18 – latek ukradł jednemu z członków rodziny 720 zł. a następnie za te pieniądze zakupił min. odzież dla siebie i swojej sympatii. Mężczyzna usłyszał zarzut zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności a Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.

Po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie  policjanci z Niebuszewa  ustalili osobę odpowiedzialną za kradzież portfela, w którym znajdowało się 720 zł. Sprawca okazał się 18 – letni mieszkaniec Szczecina. Po kradzieży mężczyzna ukrywał się i nie pojawiał się  w miejscu zamieszania. Funkcjonariusze ustalili jego miejsce pobytu i tam go zatrzymali. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli rzeczy i przedmioty  zakupione z ukradzionych pieniędzy. 
18 – latek usłyszał zarzut zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności a Komendant Komisariatu Szczecin Niebuszewo wystąpił z wnioskiem o dozór Policji dla młodego szczecinianina. Prokurator przychylił się do wniosku i zobowiązał podejrzanego do stawiennictwa w komendzie. 
Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 

st. asp. Irena Kornicz