Ekoprzedszkolak w Szczecinie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Ekoprzedszkolak w Szczecinie

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie i Komisariatu Policji Szczecin – Niebuszewo wzięli udział w imprezie pn. „Bądź bezpieczny”, która odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej Nr 46 przy ul. Felczaka 13 w Szczecinie.

To była już 10-ta edycja w ramach projektu EKOPRZEDSZKOLAK, której organizatorem był Dom Kultury „Słowianin”. Spotkanie miało na celu uzmysłowienie najmłodszym, jakie niebezpieczeństwa czyhają m.in. na drogach, w szkole czy w domu. W imprezie wzięło udział ok. 275 przedszkolaków z 11 szczecińskich placówek. 

Organizator przygotował stoiska profilaktyczne, na których najmłodsi mogli nauczyć się, jak i przypomnieć sobie, w jaki sposób prawidłowo przechodzić przez jednię, co zrobić w przypadku kontaktu z osobą obcą i niebezpiecznym zwierzęciem. Znalazły się również elementy związane z udzielaniem pierwszej pomocy. 

Udział w imprezie wzięli funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin – Niebuszewo. Czynny udział w nauce bezpieczeństwa zapewniła wielkoformatowa gra planszowa pn. „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”. Za poprawną odpowiedź na pytanie zadane przez policjanta, każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek nawiązujący do bezpieczeństwa. 

Pokaz sprzętu służbowego należał do jednej z większych atrakcji, jednakże największą radość i zainteresowanie wzbudził czworonożny funkcjonariusz Policji, który przyjechał wraz ze swoim przewodnikiem. W trakcie spotkania, dzieci miały okazję „sprawdzenia sił” z Heńkiem (psem policyjnym) w trakcie zabawy w przeciąganie liny. Przewodnik zorganizował również wyścigi z czworonożnym funkcjonariuszem. 

W spotkaniu udział wzięły także zaprzyjaźnione z Policji formacje mundurowe.


Wyk. st.sierż. Monika Malińska/sierż. Katarzyna Krychowiak /KR