Aktualności

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin-Niebuszewo odwiedzili uczniów SP nr 54 w Szczecinie

Podczas spotkania mundurowi uczniom przypomnieli numery alarmowe, pod które w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia dla siebie, lub innych należy dzwonić. Funkcjonariusze omówili najważniejsze informacje jakie należy przekazać policjantowi odbierającemu telefon, oraz wspólnie z dziećmi zainscenizowano sytuację, wymagającą pilnego zgłoszenia odpowiednim służbom ratunkowym. Przekazano również informację, jak postępować w przypadku zagubienia się, oraz zwrócenia o pomoc w przypadku zauważenia policjanta.

Policjanci przypomnieli także zagadnienie związane z Ogólnopolską kampanią „ Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” , w tym przypomniano prawidłowe zasady poruszania się przez przejście dla pieszych. W trakcie spotkania, zwrócono uwagę na potrzebę reagowania na krzywdę drugiej osoby, modelowania właściwych postaw społecznych, a także propagowania właściwej współpracy z Policją. 
 
Wspólnie z dziećmi omówiono zadania Dzielnicowego, a także w jakich przypadkach, i w jaki sposób można skontaktować się z Policjantem. 
 
Na koniec spotkania dzielnicowi z dziećmi zrobili sobie wspólne zdjęcie.
 
 
nadkom. Emil Ubych