Aktualności

Kontrole punktów sprzedaży alkoholu podczas działań "Monopol".

W piątkowy wieczór na terenie Szczecina, policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn."Monopol".

Cyklicznie organizowane działania pn. "Monopol" są ukierunkowane na zapobieganie wybrykom chuligańskim popełnianym przez młodzież pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających. Szczególnie podczas weekendu młodzież popełnia czyny karalne. Zdarza się, że  pod wpływem alkoholu młodzi ludzie zachowują się agresywnie i swoim zachowaniem zagrażają życiu i zdrowiu swojemu i innych. 

W piątek w godzinach wieczornych  patrole umundurowane skontrolowały 20 miejsc sprzedaży alkoholu (głównie w centrum Szczecina): rejony sklepów spożywczo-monopolowych, puby, dyskoteki. Wylegitymowano  51 osób, ujawniono 10 osób spożywających alkohol wbrew zakazowi, zatrzymano 1 osobę poszukiwaną. Podczas działań nałożono 16 mandatów karnych.

W związku z tym, że coraz więcej młodzieży w coraz młodszym wieku spożywa alkohol i eksperymentuje z innymi środkami odurzającymi policjanci i przedstawiciele podmiotów pozapolicyjnych systematycznie organizować będą działania mające na celu przeciwdziałanie zjawiskom demoralizacji młodzieży oraz sprzedaży alkoholu wbrew zakazowi.   


nadkom. Katarzyna Legan