O bezpiecznych feriach z najmłodszymi - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

O bezpiecznych feriach z najmłodszymi

Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą przeprowadzili pogadanki z uczniami szkół podstawowych na temat bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych, które rozpoczną się niebawem.

Asystent ds. nieletnich mł. as. Magdalena Łykowska oraz dzielnicowy st.sierż. Bartosz Jugowicz- przeprowadzili cykl spotkań profilaktycznych z uczniami szkół podstawowych dotyczących bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu "Bezpieczne Ferie 2018". 
Spotkania takie odbyły się między innymi w SP nr 14 przy ul. Strzałowskiej oraz SP nr 9 przy ul. Ks. Dąbrówki 9.
Mundurowi odwiedzili najmłodszych w kl I-III oraz dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych. Policjanci przekazali dzieciom informacje jak należy bezpieczne zachowywać się podczas zimowego wypoczynku. Zwrócili szczególną uwagę na kontakty z osobami obcymi czy też zabawy ze zwierzętami. Istotną kwestią, którą omówili funkcjonariusze to bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nie pominęli także tematu spędzania wolnego czasu w domu, bezpiecznych zabaw z rówieśnikami czy też korzystania z internetu.
Podczas spotkania maluchy wykazały się ogromna wiedzą dotyczącą możliwych zagrożeń, chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

asp.szt. Sylwester Flak/ asp.szt. Anna Gembala