Aktualności

Bezpieczny weekend - działania szczecińskiej Policji

Weekend to czas w którym wiele osób korzysta z różnych form odpoczynku. Dla wielu Policjantów jest to jednak czas wytężonej pracy. W czasie gdy puby i dyskoteki wypełniają się spragnionymi zabawy mieszkańcami miasta, funkcjonariusze Policji podejmują służbę mająca na celu zapewnienie im bezpieczeństwa. Uczestnicy nocnych zabaw często, ze względu na swój stan trzeźwości, narażeni są na różne niebezpieczeństwa. Zdarza się, że pod wpływem alkoholu oni sami mogą dopuszczać się różnego rodzaju przestępstw i wykroczeń.

Z uwagi na ten fakt Komenda Miejska Policji w Szczecinie przeprowadziła działania prewencyjno – kontrolne w rejonie lokali rozrywkowych znajdujących się w centrum Szczecina. Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i przeciwdziałanie powstawaniu przestępstw i wykroczeń. Policjanci biorący udział w działaniach objęli swoim nadzorem także uczestników ruchu drogowego. Zarówno tych zmotoryzowanych jak i pieszych.

W ramach działań w godzinach nocnych do służby przystąpili policjanci Oddziału Prewencji Policji wraz z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie. O bezpieczeństwo mieszkańców miasta dbały patrole mundurowe i typu wywiadowczego. 

W trakcie działań funkcjonariusze policji zatrzymywali sprawców przestępstw, między innymi posiadania środków odurzających. Policjanci ujawnili również wiele wykroczeń przeciwko porządkowi publicznemu oraz dotyczące ruchu drogowego. W większości przypadków interwencje kończyły się na drodze postępowania mandatowego. Wśród osób które ukarano mandatem nie zabrakło amatorów spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem.

Powyższe działania mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta i szczecińska Policja planuje ich kontynuację. 


Wyk. st. asp. Michał Sroka/ K.Sz.