Nietrzeźwy zdawał egzamin - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Nietrzeźwy zdawał egzamin

W trybie przyspieszonym rozliczony został przez sąd 61-letni mężczyzna, który na egzamin na prawo jazdy przyszedł pod wpływem alkoholu. Na drugi dzień po zatrzymaniu przez policjantów, zapadł wyrok skazujący go za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Policjanci szczecińskiej drogówki zostali skierowani na interwencję do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie przy ul. Golisza. Zgłoszenie dotyczyło kierowania pojazdem egzaminacyjnym w stanie nietrzeźwości przez jednego z kursantów.

Mundurowi na miejscu wylegitymowali 61-letniego obywatela Niemiec. Zgłaszający potwierdzili, że wskazany mężczyzna na placu egzaminacyjnym kierował pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze przebadali kierującego za zawartość alkoholu. Urządzenie pomiarowe wykazało 0.8 promila w organizmie 61-latka.

Podejrzewany został zatrzymany i wdrożono wobec niego tryb przyśpieszony. Na drugi dzień policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą przedstawili mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, przesłuchali go, po czym sprawa trafiła do sądu w trybie przyśpieszonym.

Oskarżony usłyszał wyrok orzekający karę grzywny w wysokości 2 tysięcyotych i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Sąd zobowiązał mężczyznę do zapłaty 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Policjanci przypominają również o obowiązujących przepisach u naszych zachodnich sąsiadów.

https://www.sicherheit-im-nachbarland.de/pl/schwerpunkte-37.html#ui-id-5

 

ZKS KMP