Aktualności

Zakup nowoczesnego sprzętu dla Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie

Dzięki środkom finansowym pozyskanym z KGP przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, przy współpracy merytorycznej Laboratorium Kryminalistycznego, policjanci Wydziału Techniki Kryminalistycznej KMP w Szczecinie otrzymali nowoczesny sprzęt mający służyć im w codziennej pracy.

Tym razem wydział wzbogacił się o 12 nowoczesnych walizek kryminalistycznych, które zastąpią stary i wysłużony sprzęt użytkowany dotychczas. Pozwoli to na poprawę komfortu pracy i jakości czynności wykonywanych na miejscach zdarzeń przez szczecińskich techników kryminalistyki.

Ponadto otrzymali oni 8 nowoczesnych lustrzanek, dzieli którym podniesie się jakość wykonywanych zdjęć kryminalistycznych. Łączna wartość zakupionego asortymentu to ponad 60 tysięcy złotych.

Jest to kolejna transza nowoczesnego sprzętu, który w ostatnich miesiącach został zakupiony na potrzeby WTK KMP w Szczecinie. Pozwala to na ciągłe modernizowanie i unowocześnianie zaplecza sprzętowo – technicznego pionu kryminalistycznego szczecińskiej policji.

Już niedługo sprzęt trafi na pierwszą linię, gdzie pomoże w ujawnianiu i zabezpieczaniu śladów przestępstw, a także w dokumentowaniu przebiegu czynności procesowych.

 

podinsp. Jakub Prüffer/ZKS KMP

  • Zakup nowoczesnego sprzętu dla Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie
  • Zakup nowoczesnego sprzętu dla Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie
  • Zakup nowoczesnego sprzętu dla Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie