Aktualności

Podziękowania dla policjanta z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą

„Policjant to mój bohater, bo fajnie jest wiedzieć, że mimo iż nie jest w pracy to pierwszy przyjdzie z pomocą i pomoże”. To tylko fragment wiadomości przesłanej od mieszkanki Wrocławia, która wyraziła podziękowania za uratowanie życia szczecińskiemu policjantowi. Nasz kolega będąc w czasie wolnym od służby udzielił pierwszej pomocy starszemu mężczyźnie oraz wezwał pomoc.

Kilka dni temu do Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, wpłynęła wiadomość od jednej z mieszkanek Wrocławia, która była świadkiem zdarzenia z udziałem policjanta ze Szczecina. Z wiadomości wynika, że 1 marca br. na jednej z ulic Wrocławia nasz kolega udzielił pierwszej pomocy medycznej starszemu mężczyźnie, który zasłabł i niemal wpadł pod nadjeżdżający samochód.

Błyskawicznie na tę sytuację zareagował funkcjonariusz, który wraz z rodziną stał na przystanku. Jak opisała to mieszkanka Wrocławia, policjant był bardzo pewny siebie przy udzielaniu pomocy, kierował innymi ludźmi, a sam czuwał nad oddechem i tętnem tego mężczyzny.

Na wielkie gratulacje i pochwałę zasługuje właściwa postawa policjanta z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą, który będąc poza służbą, bez wahania podjął czynności i udzielił pomocy potrzebującemu.

Jest to kolejny przykład wypełniania przez szczecińskich policjantów roty ślubowania, bo policjantem jest się przez całą dobę, a nie tylko wtedy kiedy ubiera się mundur. Sytuacja, w której znalazł się policjant pokazuje, jak ważna dla ochrony życia i zdrowia jest szybka reakcja świadków zdarzenia.


 

ZKS KMP