Aktualności

Przekroczenie dozwolonej prędkości – podsumowanie weekendu w Szczecinie

Prędkość niezmiennie wskazywana jest jako jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących w ostatnich latach. Niestety zapominają o tym wszyscy Ci, którzy nie stosują się przepisów. Przez minione 3 dni weekendu, policjanci ze szczecińskiej drogówki zatrzymali 23 prawa jazdy nieodpowiedzialnym kierującym.

W pierwszy dzień weekendu mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego w Szczecinie podczas służby zatrzymali do kontroli drogowej czterech kierujących, którzy nie zdjęli nogi z gazu. Wszystkim nieodpowiedzialnym kierującym funkcjonariusze zatrzymali blankiety prawa jazdy, nakładając mandaty i punkty karne.

Weekendowy „rekord” padł w sobotę, bo aż dziesięciu kierujących przekroczyło prędkość o „50+”. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnym kierującym dokumenty prawa jazdy i nałożyli srogie mandaty karne. Rekordzista jadący motocyklem na ul. Eskadrowej został zatrzymany przez policyjne bmw. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, ten poruszał się z prędkością 153 km/h. Stracił już swoje prawo jazdy, a na jego konto trafił mandat karny w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

W niedzielę podczas prowadzonych działań „Prędkość” na ulicach Szczecina z prawem jazdy pożegnało się dziewięciu kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista jadący motocyklem na Moście Pionierów poruszał się z prędkością 139 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a interwencja zakończyła się mandatem karnym.

Przepisy prawa o ruchu drogowym szczegółowo wskazują dopuszczalne prędkości jakie obowiązują na polskich drogach w zależność od typu pojazdu, obszaru czy rodzaju drogi, po której się poruszamy. Na drogach nie brakuje także znaków, które zmniejszają lub zwiększają dopuszczalną prędkość z uwagi na warunki bezpieczeństwa lub warunki ruchu. Niestety na drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość zwiększa prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowym, a także jego konsekwencje.

 

ZKS KMP