Policjanci skontrolowali autobusy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Policjanci skontrolowali autobusy

Policjanci ze szczecińskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili działania „Bezpieczny autobus”. Mundurowi skontrolowali 17 pojazdów, uniemożliwiając dalszej jazdy aż trzynastu autobusom.

Dla policjantów szczecińskiej drogówki sprawą priorytetową jest bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, dlatego cyklicznie kontrolują pojazdy, które służą do przewozu osób. Niestety nie wszystkie z nich nadają się do jazdy.

Wczoraj na terenie naszego miasta policjanci z drogówki oraz funkcjonariusze ITD, wzięli pod lupę środki komunikacji – autobusy.

Podczas prowadzonych działań skontrolowano 17 autobusów, a trzynastu pojazdom funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdą. Autobusy miały nieszczelne układy hamulcowe, pękniętą szybę czołową, usterki silnika i układu ASR, wyciek płynów eksploatacyjnych na jezdnię, zły stan techniczny oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierującego podczas jazdy.

Mundurowi za usterki związane z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ochroną środowiska, zatrzymali kierującym dowody rejestracyjne pojazdów. Ponadto musieli oni również liczyć się z mandatami karnymi oraz wezwaniem na miejsce holownika.

Na kierowcach i przewoźnikach obsługujących przejazdy pasażerskie ciąży duża odpowiedzialność. Od ich kwalifikacji i rzetelności, a także sprawnego technicznie pojazdu zależy zdrowie, a nawet życie osób podróżujących autobusami.

 

ZKS KMP

  • policjant kontroluje autobus
  • policjant kontroluje autobus
  • policjant kontroluje autobus
  • policjant kontroluje autobus
  • policjant kontroluje autobus
  • policjant kontroluje autobus